Головна > Обласна рада > Регламентуючі закони
Регламентуючі закони

Черкаська область

Докладніше про область


Фестиваль зірок спорту

7 чудесних туристичних маршрутів України

Туристичні маршрути Черкащини

ПРОЕКТИ





Регламентуючі закони


Свою діяльність обласна рада будує на основі Конституції України та Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Регламенту обласної ради.



Регламент обласної ради


Р о з д і л І

Загальні положення

Стаття 1

Обласна рада є органом місцевого самоврядування, що представляє спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ і міст у межах повноважень, визначених Конституцією України, Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні", іншими законами, а також повноважень, переданих їй сільськими, селищними, міськими радами.

Стаття 2

Діяльність обласної ради ґрунтується на колективному вільному обговоренні і вирішенні питань, віднесених до її компетенції, законності, гласності, правової, організаційної та матеріально-фінансової самостійності в межах повноважень, визначених Законом України "Про місцеве самоврядування в України" та іншими законами, відповідальності та звітності перед радою уповноважених нею органів, обраних чи призначених посадових осіб, широкому залученні громадян до управління суспільними справами, реалізації волі виборців через депутатів і безпосередню їхню участь у формуванні і діяльності ради, взаємодії з трудовими колективами, політичними партіями та громадськими організаціями, іншими органами місцевого самоврядування, дотриманні принципу поєднання місцевих і державних інтересів.

Стаття 3

Порядок формування і організація діяльності обласної ради, її органів, депутатів та посадових осіб визначається Конституцією України, законами України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим. місцевих рад та сільських, селищних, міських голів", "Про місцеве самоврядування в Україні", іншими законодавчими актами, а також цим Регламентом.

Стаття 4

1. Обласна рада вважається правомочною за умови обрання не менш як двох третин депутатів від її загального складу. У разі, якщо до ради обрано менше двох третин її складу, до обрання необхідної кількості депутатів продовжує здійснювати повноваження рада попереднього скликання.

2. У разі дострокового припинення повноважень окремих депутатів, внаслідок чого до складу обласної ради входить менш як дві третини депутатів, до обрання необхідної кількості депутатів рада вважається правомочною за наявності більше половини депутатів від її загального складу.

3. Строк повноважень ради - п'ять років.

Стаття 5

Регламент, зміни і доповнення до нього приймаються обласною радою за пропозицією голови, заступників голови, президії ради, постійних комісій, депутатських груп і фракцій, депутатів.


Р о з д і л ІІ

Сесії обласної ради

Стаття 6

1. Обласна рада проводить свою роботу сесійно. Сесія складається з пленарних засідань ради та засідань постійних комісій ради.

2. Перша сесія новообраної ради скликається обласною виборчою комісією не пізніш як через місяць після обрання ради у правомочному складі.

Першу сесію новообраної обласної ради відкриває і веде голова обласної виборчої комісії. Він інформує раду про підсумки виборів депутатів і визнання їх повноважень.

3. Для розробки проекту порядку денного першої сесії обласної ради нового скликання, підготовки проектів рішень, що виносяться на розгляд сесії, пропозицій щодо організації її роботи, обласна виборча комісія за участю керівника секретаріату обласної ради утворює робочу групу з числа депутатів від кожної політичної партії і виборчого блоку, які подолали трьохвідсотковий бар'єр та обрані депутатами обласної ради.

Делегування представників здійснюється на зборах депутатів від кожної політичної партії чи виборчого блоку з урахуванням пропорційності представництва, про що повідомляється голова обласної виборчої комісії і керівник секретаріату обласної ради.

Робоча група припиняє свою роботу після обрання голови обласної ради.

Стаття 7

1. Сесії обласної ради проводяться гласно. У разі необхідності рада може прийняти рішення про проведення закритого пленарного засідання на вимогу не менше однієї третини депутатів від загального складу ради. У відкритих засіданнях можуть брати участь народні депутати України, представники органів державної виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, політичних партій, об'єднань громадян, трудових колективів, засобів масової інформації.

2. На закритому засіданні ради може бути присутній прокурор області, а також посадові особи, присутність яких за рішенням ради необхідна для розгляду відповідного питання.

3. Кількість і категорії осіб, які не є депутатами, що запрошуються на сесію, визначає голова ради, або його заступники з урахуванням пропозицій постійних комісій обласної ради. Присутність запрошених на сесію має бути обумовлена їх необхідністю при розгляді питань порядку денного. Головуючий на пленарному засіданні повідомляє депутатів про осіб, які офіційно запрошені на сесію ради.

4. Запрошені особи можуть вносити пропозиції, але не мають права втручатися в роботу сесії, зобов'язані утримуватися від схвалення чи незгоди. У разі невиконання цих вимог, вони за рішенням ради можуть бути позбавлені права бути присутніми в залі засідань.

5. Гласність роботи обласної ради забезпечується інформацією про її діяльність в газетах "Черкаський край", "Нова доба" та повідомленнями в інших засобах масової інформації. Редакції друкованих органів, телерадіокомпаній можуть акредитувати своїх представників при раді. Виконавчий апарат сприяє акредитованим представникам засобів масової інформації, заздалегідь повідомляє їх про час проведення і порядок денний сесії ради, засідань постійних комісій, знайомить їх з матеріалами, що підготовлені для депутатів.

Стаття 8

1. Сесії обласної ради скликаються головою ради в міру необхідності, але не менше одного разу на квартал.

2. У разі неможливості або немотивованої відмови голови ради скликати сесію ради, у визначений термін, сесія скликається першим заступником або заступником голови ради.

Сесія ради може бути скликана також за пропозицією не менш як однієї третини депутатів від загального складу ради або голови обласної державної адміністрації.

У разі, якщо сесія ради не скликається головою, чи заступниками голови ради у двотижневий строк, на вимогу суб'єктів, зазначених в даній статті, сесія може бути скликана депутатами ради, які становлять не менше як одну третину від загального складу ради, або постійною комісією ради.

3. Розпорядження про скликання сесії ради доводиться до депутатів персонально, а населення через засоби масової інформації, не пізніше як за 10 днів до сесії із зазначенням часу скликання, місця проведення та питань, які передбачається внести на розгляд сесії.

4. Проекти рішень ради, інші документи і матеріали сесії, що вносяться на розгляд ради, надаються депутатам не пізніш як за 5 днів до сесії.

Стаття 9

1. Для розгляду невідкладних питань чи надзвичайних ситуацій скликається позачергова сесія обласної ради.

2. Пропозиція і обґрунтування щодо необхідності скликання позачергової сесії подаються в письмовій формі голові ради з переліком питань, що пропонуються для розгляду.

3. Розпорядження голови ради про скликання позачергової сесії доводиться до відома депутатів і населення не пізніш як за три дні до її відкриття, а у виняткових випадках - за один день.

4. Матеріали до позачергової сесії видаються депутатам при реєстрації.

Стаття 10

1. Сесія ради є правомочною, якщо в її пленарному засіданні бере участь більше половини депутатів від загального складу обласної ради.

2. Сесії обласної ради проводяться із застосуванням електронної інформаційної системи.

3. Реєстрація депутатів, які прибули на сесію, розпочинається за годину до відкриття засідання ради виконавчим апаратом обласної ради, а також безпосередньо перед відкриттям пленарного засідання ради через електронну інформаційну систему шляхом натиску кнопки кожним депутатом особисто. Дані цієї реєстрації є підставою для відкриття засідання.

4. У разі, якщо депутат не встиг своєчасно зареєструватися, він зобов'язаний зробити це через секретаріат. Секретаріат сесії передає дані про додаткову реєстрацію депутатів для внесення їх в електронну інформаційну систему або головуючому. В протилежному випадку вважається, що депутат участі у голосуванні не бере.

5. При необхідності реєстрація також може проводитися перед голосуванням і після перерви перед кожним засіданням ради.

Стаття 11

1. Пропозиції з питань порядку денного можуть офіційно вноситися головою ради, його заступниками, постійними комісіями, президією, депутатськими групами і фракціями, депутатами обласної ради і головою обласної державної адміністрації.

Рада затверджує план роботи кожного півріччя поточного року, в який вносяться основні питання для розгляду на сесіях.

2. Проект порядку денного сесії обласної ради готується президією обласної ради і повідомляється депутатам не пізніш як за 10 днів до відкриття чергової сесії. У проекті по кожному питанню вказується прізвище, ім'я, по батькові та посада доповідача і співдоповідача. До проекту порядку денного сесії регулярно включаються звіти органів, посадових осіб, які обласна рада відповідно утворює, обирає, призначає чи затверджує.

3. Доповіді, співдоповіді, довідкові матеріали і проекти рішень з питань, що виносяться на розгляд ради, готуються постійними комісіями, депутатами, обласною державною адміністрацією, або комісією, яка утворюється для підготовки конкретного питання.

4. При підготовці питань, що виносяться на розгляд ради, проводиться необхідне вивчення стану справ в органах ради, на підприємствах, в організаціях та установах. З найбільш важливих питань, за рішенням ради, вивчається думка виборців, враховуються їх інтереси та пропозиції.

5. Після реєстрації і розгляду головою ради чи його заступниками матеріали передаються на розгляд постійної комісії чи кільком постійним комісіям ради. При цьому встановлюється термін розгляду в комісіях і підготовки висновків з внесеного питання та проекту рішення.

6. Питання, які виносяться на розгляд сесії обласної ради в обов'язковому порядку попередньо розглядаються відповідними профільними комісіями, які розробляють проекти рішень та готують висновки, що вносяться на розгляд сесії. Голова постійної комісії, або його заступник, або уповноважений член комісії, виступають з доповідями і співдоповідями з обговорюваних питань. Проекти рішень про обласний бюджет, звіт про його виконання розглядаються всіма постійними комісіями обласної ради, а зміни до обласного бюджету - постійною комісією з питань планування, бюджету і фінансів та іншими постійними комісіями ради. Проекти рішень, які не пройшли попереднього розгляду в профільних постійних комісіях у порядок денний сесії не пропонуються.

7. Проекти рішень після їх розгляду постійними комісіями візуються головами відповідних комісій, заступниками голови ради, відповідно до розподілу обов'язків, керівником секретаріату ради, завідуючим юридичним відділом виконавчого апарату обласної ради, а з питань, які відносяться до компетенції обласної державної адміністрації, заступником голови обласної державної адміністрації. Крім того, проекти рішень візуються в необхідних випадках керівниками установ та організацій, які будуть забезпечувати виконання даних рішень.

У разі незгоди зазначених посадових осіб з проектом рішення вони подають обґрунтовані письмові висновки, а також зауваження, зміни та доповнення.

8. Депутати ради разом з порядком денним отримують для розгляду проекти рішень з пропозиціями і зауваженнями постійних комісій, посадових осіб, окремих депутатів.

9. Проекти рішень ради, при необхідності, за розпорядженням голови ради можуть бути передані районним, міським, селищним та сільським радам або в засоби масової інформації для попереднього обговорення серед населення.

10. Проект порядку денного сесії, сформований відповідно до вимог п. 2 цієї статті, обговорюється і затверджується в цілому обласною радою більшістю голосів від загального складу ради.

11. Питання затвердженого порядку денного сесії обласної ради, за рішенням ради, можуть розглядатися в іншій, ніж в передбаченій в ньому послідовності, відкладатися, змінюватися, включатись чи виключатися з порядку денного. При цьому заслуховується виступ ініціатора такої пропозиції з її обґрунтуванням, а також повідомленням про виконану відповідно до регламенту підготовчу роботу і ступінь підготовленості до розгляду, про термін роздачі відповідних документів депутатам, а також заслуховується виступ з цього питання голови чи заступника відповідної комісії.

Стаття 12

1. На час проведення сесії рада з присутніх депутатів обирає голосуванням секретаріат сесії. Пропозиції щодо кількісного і персонального складу секретаріату вносить головуючий на сесії. Рішення про обрання секретаріату сесії приймається більшістю присутніх депутатів.

2. Секретаріат організує запис бажаючих виступити, реєструє депутатські запити, довідки, повідомлення, заяви, пропозиції та інші матеріали депутатів, разом з головуючим дає роз'яснення з питань роботи сесії тощо.

Стаття 13

1. Засідання ради відкриває, веде і закриває голова або його заступник, а в разі неможливості чи відмови їх від виконання цих функцій - один з депутатів за рішенням ради. В залі, де проводиться пленарне засідання ради, встановлюється Державний прапор України та прапор Черкаської області. Після відкриття та закриття пленарного засідання ради виконується Державний Гімн України.

2. На початку чергової сесії, ще до обговорення її порядку денного, головуючим відводиться час до 30 хвилин: для можливого інформування головою ради про стан справ в області, роботу ради та оголошення заяв, повідомлень (до 5 хвилин) депутатів, уповноважених представників від депутатських груп і фракцій. Обговорення цих заяв, повідомлень не проводиться.

3. Пропозиції щодо призупинення роботи сесії вносяться головуючим, постійною комісією ради, депутатськими групами і фракціями. Рішення про час поновлення роботи сесії приймається разом з прийняттям рішення про її призупинення більшістю голосів присутніх на сесії депутатів ради.

За пропозицією головуючого на сесії, постійної комісії ради, депутатської групи або фракції без рішення ради можуть оголошуватись перерви в її роботі до 20 хвилин.

4. Головуючий на сесії:

Головуючий на сесії сприяє співпраці, зближенню позицій сторін з питань, що розглядаються, досягненню взаємо узгоджених рішень.

Під час засідань ради головуючий не коментує і не дає оцінок відносно виступаючих та їх виступів.

5. Робота обласної ради ведеться державною мовою.

Стаття 14

1. Час для доповіді на сесіях надається в межах до 30 хвилин, співдоповіді - до 20 хвилин, для виступу в дебатах депутату надається час до 10 хвилин, для повторного виступу - до 5 хвилин, час на відповіді доповідачу та співдоповідачу - до 10 хвилин. Для довідок, питань депутатам надається до 3 хвилин, по мотивах голосування - до 1 хвилини.

Перед початком обговорення по кожному питанню, виходячи з кількості бажаючих виступити, встановлюється граничний час. Після закінчення цього часу обговорення припиняється, якщо рада не прийняла іншого рішення.

2. Депутатам, які виступають від постійних комісій і депутатських груп і фракцій, слово надається обов'язково до припинення обговорення.

3. Голова ради, його заступники, голова постійної і тимчасової контрольної комісії з питань своєї компетенції, мають право взяти слово для виступу в будь-який час, але не більше 5 хвилин. Продовження часу допускається лише за згодою більшості присутніх депутатів.

4. Депутат з одного питання може виступити не більше двох разів. Допускається передача права на виступ іншій особі. Перед кожним виступом депутат зобов'язаний називати своє прізвище і політичну партію чи виборчий блок, до якого він належить. Виступаючий на сесії не може вживати у своїй промові некоректні вислови, закликати до протизаконних і насильницьких дій. У таких випадках головуючий зобов'язаний попередити виступаючого. Після другого попередження, за рішенням ради, він позбавляється слова.

5. Обговорення питання припиняються за рішенням ради. Перед цим головуючий інформує депутатів про кількість бажаючих взяти участь в обговоренні і кількість тих, хто виступив.
Після припинення виступів доповідач і співдоповідач мають право на заключне слово до 5 хвилин.
Депутатові після закінчення обговорення за його проханням може бути надано слово для внесення конкретних пропозицій.

При розгляді питання порядку денного депутати можуть передати головуючому записку із своїми пропозиціями та зауваженнями, які додаються до матеріалів сесії і розглядаються по суті.
Тексти виступів депутатів, які з різних причин не взяли участь в обговоренні, за їх бажанням додаються до протоколу сесії.

Контроль за розглядом і реалізацією пропозицій та зауважень здійснюється головою ради.

Стаття 15

1. З обговорюваних питань рада приймає рішення. Рішення ради не повинно суперечити Конституції України і чинному законодавству.

2. Рішення ради з кожного питання приймається на пленарному засіданні.

3. Проект рішення ради спочатку приймається за основу. Якщо проект, внесений ініціаторами розгляду питання, не набрав необхідної кількості голосів, то при наявності альтернативних проектів з одного питання вони ставляться на голосування в порядку надходження.
У випадку, коли жоден з проектів не набрав необхідної кількості голосів, сесія утворює узгоджувальну комісію для вироблення компромісного варіанту. При необхідності для роботи узгоджувальної комісії може оголошуватися перерва в роботі сесії.

4. Пропозиції, доповнення, зміни і зауваження до проекту рішення, а також до програм, заходів і т.п., що приймаються, подаються секретаріату сесії в письмовій формі. Ці пропозиції голосуються тільки після того, як проект рішення буде прийнятий за основу.

Кожна поправка голосується окремо. Якщо ж з одного питання внесено кілька поправок, то вони голосуються в порядку їх надходження. Перед голосуванням головуючий надає слово автору поправок до 3 хвилин за його вимогою.

5. Головуючий на сесії має право в будь-який час обговорення за власною ініціативою і у власній редакції ставити обговорюване питання на рейтингове голосування.

Стаття 16

1. На засіданні ради рішення з питань, що розглядаються, приймаються в режимі відкритого поіменного голосування через електронну інформаційну систему. Дані про результати поіменного голосування за зверненням керівників депутатських груп і фракцій, окремих депутатів роздруковуються після голосування і передаються керівником секретаріату обласної ради для ознайомлення.

У разі виходу її із ладу результати голосування підводить лічильна комісія. У випадках, передбачених Конституцією і законами України, цим Регламентом або за рішенням ради проводиться таємне голосування шляхом заповнення і подачі бюлетенів. Рада приймає таємну форму голосування, якщо на цьому наполягає не менше однієї третини загального складу ради.

2. Для проведення таємного голосування і визначення його результатів з числа депутатів відкритим голосуванням обирається лічильна комісія на підставі пропорційного представництва від політичних партій і виборчих блоків, представлених у обласній раді, а також з урахуванням їх домовленості про відступ від такого представництва.

Лічильна комісія із свого складу обирає голову і секретаря. Рішення лічильної комісії приймаються більшістю голосів її членів.

До лічильної комісії не можуть входити депутати, чиї кандидатури висунуті до складу виборних органів чи на керівні посади.

3. Перед початком голосування головуючий оголошує кількість пропозицій, що голосуються, уточнює їх зміст, нагадує якою кількістю голосів (чи від загальної кількості депутатів, чи від присутніх на сесії депутатів) може бути прийнято рішення.

Голосування з процедурних питань може проводитися без підрахунку голосів - за явною більшістю, якщо жоден з депутатів не вимагає іншого.

При голосуванні з одного питання кожний депутат ради має один голос і подає його за пропозицію, проти неї або ж утримується при голосуванні.

Після остаточного підрахунку голосів головуючий на сесії оголошує результати голосування (рішення прийнято чи відхилено).

4. Таємне голосування обов'язково проводиться при виборах голови, заступників голови обласної ради, при розгляді персональних питань, крім випадків, визначених цим Регламентом.

5. Час і місце таємного голосування, порядок його проведення визначаються лічильною комісією згідно з цим Регламентом і оголошуються головою лічильної комісії. Видача бюлетенів здійснюється безпосередньо перед голосуванням.

Бюлетені для таємного голосування є документами суворої звітності, виготовляються під контролем лічильної комісії в певній кількості.

У разі, коли на посаду голови обласної ради претендує кілька кандидатур, їх прізвища, імена і по батькові вносяться у бюлетень для таємного голосування в алфавітному порядку. Праворуч проти прізвища кожного кандидата розташовується порожній квадрат. Після переліку прізвищ кандидатів зазначається "не підтримую жодного кандидата" і праворуч розташовується порожній квадрат.

У бюлетень для таємного голосування по виборах заступника голови обласної ради вносяться прізвище, ім'я, по батькові кандидата, праворуч проти кожного розташовується порожній квадрат. Нижче цього зазначається "не підтримую жодного кандидата" і праворуч розташовується порожній квадрат.

У бюлетень для таємного голосування про проект рішення ради вноситься запис"підтримую рішення" і праворуч - порожній квадрат, нижче - запис "не підтримую рішення" і праворуч проти цього запису порожній квадрат.

На кожному бюлетені мають бути підпис голови і секретаря лічильної комісії та печатка обласної ради.

6. Голосування проводиться у спеціально відведеному приміщенні, де обладнано кабіни для таємного голосування, визначається місце видачі виборчих бюлетенів і встановлюється виборча скринька таким чином, щоб депутати при підході до неї обов'язково проходили через кабіни.

Депутат пред'являє лічильній комісії посвідчення, отримує виборчий бюлетень і розписується у списку депутатів обласної ради.

На бюлетенях забороняється робити будь-які позначки, за якими можна було б визначити депутата.

Заповнення бюлетеня депутатом проводиться у кабіні для таємного голосування. У квадраті проти прізвища кандидата, за якого голосує депутат, робиться позначка "плюс" (+) або інша. У разі не підтримання кандидата (жодного з кандидатів), депутат робить позначку (+) або іншу в квадраті проти слів "не підтримую кандидата" ("не підтримую жодного з кандидатів").

Аналогічно заповнюється бюлетень при таємному голосуванні проекту рішення ради.

Недійсними вважаються бюлетені невстановленого зразка, в яких поставлено більше, ніж одну позначку, в яких не поставлено жодної позначки.

7. Про результати таємного голосування лічильна комісія складає протоколи, які підписуються усіма членами лічильної комісії, оголошує результати таємного голосування.

Після доповіді лічильної комісії сесія ради приймає рішення про затвердження результатів таємного голосування.

8. Депутат ради зобов'язаний особисто здійснювати своє право на голосування. Депутат, відсутній при голосуванні, не має права подавати свій голос заочно чи пізніше.

9. При виявленні помилок в порядку і механізмі голосування по рішенню сесії проводиться повторне голосування. При виявленні порушень в ході голосування, його результати визнаються недійсними.

10. Рішення ради вважається прийнятим, якщо за нього подано більшість голосів від загального складу депутатів, крім випадків, коли Конституцією і Законом України обумовлений інший порядок голосування, після чого підписується головою ради, а у випадках, передбачених у п. 1 статті 13 даного Регламенту - головуючим на сесії.

За дорученням ради прийняті рішення можуть бути доопрацьовані виконавчим апаратом ради з внесенням стилістичних поправок, які не змінюють зміст прийнятого рішення.

11. Прийняте рішення ради в десятиденний строк розмножується і розсилається виконавчим апаратом ради постійним комісіям, депутатським групам і фракціям, обласній державній адміністрації, відповідним підприємствам, установам, організаціям, посадовим особам, міським і районним радам.

12. Рішення ради вступають в силу з моменту прийняття, якщо не встановлено інший строк їх введення в дію.

Рішення ради, що мають нормативно-правовий характер, вступають в силу після їх офіційного оприлюднення у засобах масової інформації.

13. Виконання рішень ради контролюється постійними комісіями і посадовими особами ради.

Рішення ради, як правило, знімаються з контролю радою після детального вивчення депутатами стану справ і згоди відповідної постійної комісії.

14. Пропозиції і критичні зауваження, висловлені депутатами на сесії ради, подані в письмовій формі головуючому на сесії або в секретаріат, а також ті, що викладені у висновках постійних комісій, якщо вони не отримали підтримки на сесії, узагальнюються і надсилаються відповідним державним і громадським органам, посадовим особам, які зобов'язані в місячний строк їх розглянути і про результати повідомити безпосередньо депутатові або постійній комісії, а також раді.

15. Листи громадян, що надійшли до сесії ради, розглядаються в порядку, передбаченому законом. Звернення місцевих рад оголошуються на сесії першочергово.

Cтаття 17

1. На кожній сесії ради ведеться звукова стенограма сесії, з строком її зберігання не менше одного року після засідання сесії, на основі якої виконавчий апарат ради складає протокол.

2. В протоколі сесії ради вказуються:

Рішення ради з процедурних питань (про затвердження порядку денного щодо припинення обговорень, чи прийняття до відома довідок тощо) заносяться до протоколу сесії.

3. До протоколу сесії додаються:

4. Протокол сесії ради оформляється в місячний строк і підписується головуючим на сесії ради.

Оригінали протоколів сесій зберігаються протягом встановленого строку в загальному відділі, а потім здаються в обласний державний архів на постійне зберігання.

Р о з д і л ІІІ

Депутати, посадові особи ради,
забезпечення депутатської діяльності


Стаття 18

1. Повноваження депутата ради починаються з моменту офіційного оголошення обласною виборчою комісією на сесії ради рішення про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів і закінчуються в день першої сесії ради нового скликання. Повноваження депутата можуть бути припинені достроково у випадках, передбачених законом.

2. Депутат представляє інтереси всієї територіальної громади, має всю повноту прав, що забезпечують його активну участь у діяльності ради та утворених нею органів, має обов'язки перед виборцями, радою та її органами, виконує їх доручення. Депутат, крім голови ради і його заступників, повинен входити до складу однієї з постійних комісій ради.

3. На час сесій, засідань постійних комісій ради, а також для здійснення депутатських повноважень в інших, передбачених законом випадках, депутат звільняється від виконання виробничих або службових обов'язків з відшкодуванням йому середнього заробітку за основним місцем роботи та інших витрат, пов'язаних з депутатською діяльністю, за рахунок обласного бюджету.

4. Депутат зобов'язаний брати участь у роботі сесій ради, засідань постійної та інших комісій ради, до складу яких його обрано.

5. Депутат має право ухвального голосу з усіх питань, що розглядаються на сесіях ради, засідань постійної та інших комісій ради, до складу яких його обрано.

6. Обласна рада забезпечує депутатів своїми офіційними виданнями та інформаційними матеріалами, організовує допомогу їм з правових питань, надає можливість ознайомитись з будь-якими офіційними документами, які зберігаються у раді, та робити виписки, копіювання цих документів.

7. Пропозиції і зауваження, висловлені депутатами на сесії ради або передані в письмовій формі головуючому на сесії, розглядаються радою чи за її дорученням постійними комісіями ради або надсилаються на розгляд підзвітним і підконтрольним її органам та посадовим особам, які зобов'язані розглянути ці пропозиції і зауваження у строки, встановлені радою та про вжиті заходи повідомити депутатові та раді.

8. Якщо депутат допускає образливі висловлювання по відношенню до інших депутатів, або здійснює дії, що суперечать правилам депутатської етики, рада має право, на основі висновку постійної комісії з питань регламенту, депутатської етики та місцевого самоврядування вжити до нього такі міри впливу: попередження, попередження з повідомленням в засобах масової інформації.

Стаття 19

1. Депутат має право звернутися з депутатським запитом чи депутатським запитанням до керівників ради та її органів, керівників органів, підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, розташованих або зареєстрованих на території області, а також до голови обласної державної адміністрації, його заступників, начальників управлінь та відділів облдержадміністрації. Обласна рада приймає рішення щодо підтримки депутатського запиту.

Депутатське запитання за вимогою депутата може оголошуватись на сесії ради.

2. Орган або посадова особа, до яких звернуто запит, зобов'язані дати письмову відповідь на запит депутата ради у строки і в порядку, встановлені радою відповідно до чинного законодавства. Депутат або група депутатів, від імені яких внесено запит, можуть звернутися в органи або до посадової особи, які дали їм відповідь на запит, за додатковими роз'ясненнями.

Відповідь на запит після заслуховування може бути внесена на обговорення. За результатами розгляду запиту рада приймає рішення.

Стаття 20

1. Депутатські групи і фракції утворюються депутатами, за умови, що до складу кожної групи чи фракції входить не менше 4 депутатів. Депутат не може входити більш як до однієї зареєстрованої депутатської групи чи фракції. Голова обласної ради і його заступники не можуть входити до складу депутатських груп і фракцій.

2. Порядок роботи депутатських груп і фракцій, умови вступу депутата до них, його виходу чи виключення з них визначаються самими депутатськими групами і фракціями.

3. Депутатські групи і фракції формуються на першій сесії обласної ради нового скликання до розгляду питання про обрання голови ради.

4. Реорганізація та формування нових депутатських груп чи фракцій можуть проводитися протягом повноважень обласної ради із збереженням їх пропорційного представництва в органах обласної ради за винятком президії обласної ради.

5. Кожна депутатська група чи фракція повинна бути зареєстрована в обласній раді. Умовою її реєстрації є надходження до секретаріату обласної ради підписаного персонально депутатами письмового повідомлення про сформування депутатської групи чи фракції із зазначенням її назви, мети чи завдань, персонального складу та партійної належності членів групи чи фракції, а також депутатів, які уповноважені представляти групу чи фракцію. Повна та скорочена назва депутатської фракції повинна збігатися з назвою відповідної партії.

6. Головуючий на сесії обласної ради інформує депутатів про сформування групи чи фракції, її кількісний склад та уповноважених представників. Інформаційні матеріали про депутатську групу чи фракцію, після її реєстрації, поширюються секретаріатом обласної ради серед депутатів, в тому ж порядку повідомляється про зміни у їх складі.

7. Уповноважений представник депутатської групи чи фракції повідомляє письмово голову обласної ради про вступ чи вихід з неї депутатів, це повідомлення підписує і депутат, щодо якого подається, або лише уповноважений представник депутатської групи чи фракції, якщо депутата виключено з неї.

8. У разі, коли склад депутатської групи чи фракції стає меншим від встановленої у п. 1 статті 20 Регламенту, вона після 15 днів оголошується головою обласної ради розпущеною. Розпуск (саморозпуск) депутатської групи чи фракції не є підставою для перегляду персонального складу органів обласної ради, за винятком президії обласної ради.

9. За поданням зареєстрованої депутатської групи чи фракції, окремих депутатів підготовлені нею документи розмножуються і розповсюджуються серед депутатів, якщо вони подані не пізніше як за день до початку роботи сесії.

10. Депутатській групі чи фракції надається можливість попереднього обговорення питань, що виносяться на розгляд ради, а також приміщення для роботи.

Стаття 21

1. Повноваження депутата ради припиняються достроково у випадках, передбачених статтею 5 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад". Крім цього, рада може достроково припинити повноваження депутата у зв'язку:

2. Питання про дострокове припинення повноважень депутата попередньо розглядається постійною комісією з питань регламенту, депутатської етики та місцевого самоврядування, яка подає раді свій висновок та готує проект рішення з цього питання.

3. Рада приймає рішення про дострокове припинення повноважень депутата, яке доводить до обласної виборчої комісії для прийняття відповідного рішення.

4. Інформація про дострокове припинення повноважень депутата обласної ради публікується в газетах "Черкаський край", "Нова доба".

Стаття 22

Голова ради обирається радою з числа її депутатів таємним голосуванням. Повноваження голови ради здійснюються у відповідності з статтею 55 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" і цим Регламентом.

Стаття 23

Заступники голови ради обираються радою за поданням голови ради з числа її депутатів шляхом таємного голосування і здійснюють свої повноваження відповідно до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".

Р о з д і л ІV


Президія ради

Стаття 24

1. Рада утворює президію ради. Президія ради є дорадчим органом ради, який попередньо готує узгоджені пропозиції і рекомендації з питань, що передбачається внести на розгляд ради. Президія ради може приймати рішення, які мають дорадчий характер.

2. До складу президії ради входять голова ради, його заступники, голова облдержадміністрації, голови постійних комісій ради, уповноважені представники депутатських груп і фракцій.

3. Президія ради діє на основі Положення про неї, що затверджується радою.

Р о з д і л V

Постійні комісії ради

Стаття 25

1. Постійні комісії ради є органами ради і обираються нею на строк її повноважень. Постійні комісії діють у відповідності з статтею 47 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" і цим Регламентом.

2. Рада утворює такі постійні комісії:

3. Рада може утворювати постійні комісії і з інших питань.

Стаття 26

1. Депутати працюють у постійних комісіях на громадських засадах.

2. Постійні комісії обираються на строк її повноважень у складі голови і членів постійної комісії.
Чисельний склад постійних комісій визначається рішенням ради, як правило, не менше 5 депутатів.

3. При необхідності рада може змінити перелік, функціональну спрямованість, чисельний склад, переобрати персональний склад постійних комісій.

4. Персональний склад постійних комісій ради формується з урахуванням пропозицій та пропорційності представництва зареєстрованих депутатських груп і фракцій.

5. Голосування усіх питань при формуванні складу постійних комісій проводиться відкрито.

6. Голова постійної комісії рішенням ради може бути в будь-який час звільнений за його власним проханням, у зв'язку з незадовільною роботою на цій посаді або з інших причин, які унеможливлюють виконання ним своїх обов'язків.

7. Пропозиції щодо звільнення голови постійної комісії вносяться:

8. Рішення ради про звільнення голови постійної комісії повинно мати обґрунтування причин звільнення.

9. У випадку звільнення голови постійної комісії він залишається членом цієї комісії, якщо рада не прийняла іншого рішення.

Стаття 27

1. Голова постійної комісії:

2. Заступник голови постійної комісії:

3. Секретар постійної комісії:

4. Постійні комісії ради здійснюють свої повноваження шляхом прийняття рішень, висновків і рекомендацій.

Рішення, висновки і рекомендації приймаються більшістю голосів від загального складу комісії.

Рішення, висновки і рекомендації постійних комісій підлягають обов'язковому розгляду органами, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами, яким вони адресовані. Про результати розгляду і вжиті заходи повинно бути повідомлено комісіям у встановлений ними строк.

У випадку несвоєчасного розгляду рекомендацій постійних комісій, вони можуть вносити до ради пропозиції про притягнення винних до відповідальності.

5. Засідання постійних комісій скликаються в міру необхідності і є правомочними, якщо в них бере участь більше половини від загального складу комісій.

У засіданнях комісій можуть брати участь з правом дорадчого голосу депутати, які не входять до складу даної комісії.

У випадку неможливості прибути на засідання комісії, член комісії повідомляє про це голову постійної комісії. На засідання можуть запрошуватись представники засобів масової інформації.

6. Засідання постійних комісій ведуться відкрито. За рішенням комісії засідання може бути закритим. Депутати, які не входять до складу цієї комісії, не мають права бути присутніми на закритому засіданні комісії. Питання, які належать до відання кількох постійних комісій, можуть за ініціативою комісій, а також за дорученням ради, її голови, заступників голови розглядатися постійними комісіями спільно. Висновки і рекомендації, прийняті постійними комісіями на їх спільних засіданнях, підписуються головами відповідних постійних комісій.

7. Член постійної комісії зобов'язаний брати участь в діяльності комісії, сприяти виконанню її рішень, висновків та рекомендацій, виконувати доручення комісії та її голови.

Член постійної комісії, пропозиції якого не отримали підтримки комісії, може внести їх в письмовій або усній формі при обговоренні даного питання на сесії ради.

8. Висновки і рекомендації постійних комісій підписуються головою комісії, а в разі його відсутності - заступником голови або секретарем комісії.

9. Протоколи засідань постійної комісії підписуються її головою і секретарем. Протоколи спільних засідань підписуються головами і секретарями відповідних комісій.

10. Рішення і протоколи засідань постійних комісій зберігаються в справах відповідних комісій, а після закінчення терміну зберігання здаються в державний архів на постійне зберігання.

Р о з д і л VІ

Тимчасові контрольні комісії


Стаття 28

1. Рада у випадку необхідності створює тимчасові контрольні комісії. Тимчасові контрольні комісії ради є органами ради, які обираються з числа депутатів з урахуванням пропозицій постійних комісій для здійснення контролю з конкретно визначених радою питань, що належать до повноважень місцевого самоврядування. Контрольні комісії подають звіти і пропозиції на розгляд ради.

2. Рішення про створення тимчасової контрольної комісії ради, її назву та завдання, персональний склад комісії та її голову вважається прийнятим, якщо за це проголосувало не менше однієї третини депутатів від загального складу ради.

3. Засідання тимчасових контрольних комісій ради проводяться, як правило, закриті. Депутати, які входять до складу тимчасової контрольної комісії, та залучені комісією для участі в її роботі спеціалісти, експерти та інші особи, не повинні розголошувати інформацію, яка стала їм відома у зв'язку з її роботою.

4. Повноваження тимчасової контрольної комісії ради припиняються з моменту прийняття радою остаточного рішення щодо результатів роботи цієї комісії, а також у разі припинення повноважень ради, яка створила цю комісію.

Р о з д і л VІІ

Виконавчий апарат ради

Стаття 29

1. Рада утворює виконавчий апарат. Виконавчий апарат ради забезпечує здійснення радою повноважень, наданих їй Конституцією України, Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні" та іншими законами.

2. Виконавчий апарат ради здійснює організаційне, правове, інформаційне, аналітичне, матеріально-технічне забезпечення діяльності ради, її органів, депутатів, сприяє здійсненню радою взаємодії і зв'язків з територіальними громадами, місцевими органами виконавчої влади, органами та посадовими особами місцевого самоврядування, а також виконує інші повноваження за рішенням ради.

3. Структура і чисельність виконавчого апарату, витрати на його утримання встановлюються радою за поданням її голови.

4. Виконавчий апарат ради за посадою очолює голова ради.








Регламент обласної ради


УВАГА !
Про організацію конкурсу серед журналістів

Почесний
громадянин Черкащини

Народні депутати України
від Черкащини

Адреса

Черкаська обласна рада
м. Черкаси, бул. Шевченка, 185
тел. 37-29-52 факс. 54-04-69


© 2006. Черкаська обласна рада. При використанні матеріалів, лінк на сайт oblrada.ck.ua обов'язковий

Інформаційна підтримка - відділ взаємодії зі ЗМІ та зв'язків із громадськістю обласної ради ()